Obiskali smo knjižni sejem

V sredo, 23.11.2016 smo se člani knjižničarskega krožka odpeljali v Ljubljano. Obiskali smo knjižni sejem, ki se vsako leto odvija v Cankarjevem domu.
Najprej smo se udeležili veselošolskega kviza z Boštjanom Gorencem – Pižamo. Bilo je zelo zabavno.
Pižama je na oder poklical nekaj učencev, ki jih je spraševal različna vprašanja. Sodelovali smo tudi vsi učenci knjižničarskega krožka naše šole in na koncu za sodelovanje prejeli nagrade.
Nato smo se udeležili šolskega knjigosleda. Manca, študentka bibliotekarstva, nas je vodila po stojnicah različnih založb. Posebej nam je bila všeč stojnica založbe Miš, kjer nam je njen predstavnik opisal vsebino nekaterih knjig, ki so primerne za našo starost.
Imeli smo tudi nekaj časa, da smo si sami ogledali različne stojnice. Kupili smo si nekaj knjig, na stojnicah pa so delili tudi kazalke, revije in podobno. Videli smo nekaj znanih pisateljev, še posebej pa smo bila dekleta vesela, ker smo srečala igralca Matica Jamarja (Jakoba Rozmana) iz nanizanke Usodno vino.
Najbolj si bomo zapomnili kviz s Pižamo. Všeč nam je bilo, da smo se na zabaven način veliko naučili.

zapisal knjižničarski krožek