25. Viški likovni salonček (mednarodna razstava)

Tudi letos je naša šola sodelovala na mednarodni razstavi 25. Viški likovni salonček. Podeljenih je bilo 10 nagrad. Sodelovale so šole iz Jordanije, Hrvaške, Madžarske, Italije, Slovaške in Slovenije. Naša šola se je predstavila z likovno nalogo mehkega učinkovanja barv v likovnem motivu severnega sija, ki so jo učenci izvedli v tehniki oljnega pastela. V izbor na razstavo so se uvrstila dela učencev Leje Komac, 9.b, Ule Tominec, 9.b, Špele Jarc, 9.b, Tinkare Rotar, 9.a, Mance Černigoj, 9.a, Lane Jagarinec, 7.a, Neli Goričanec Zdešar, 7.b, Petre Plevnik, 7.b, Nala Pečnika Laha, 7.b, Urha Setnikarja 7.b in Sare Černigoj, 7.a. Strokovna žirija je Uli Tominec iz 9.b razreda podelila nagrado. V obrazložitvi nagrade je zapisala, da slika predstavlja domiseln in energetsko poln prikaz izbranega motiva mehkega učinkovanja barv. V likovnem delu učenka izraža svežino, inovativnost, barvitost in bogato likovno interpretacijo motiva.

Nagrajenka 25. Viškega likovnega salončka, Ula Tominec
Nagrajeno deolo Ule Tominec, Severni sij, mehko učinkovanje barv v oljnem pastelu.
Nagrajenka Ula Tominec z njeno mentorico Jasno Samarin.