NAJ razredi na RTV Slovenija

Včeraj, 21.6.2016, na prvi poletni dan, smo se NAJ razredi (1.b, 4.b, 7.b) odpravili v Ljubljano na RTV Slovenija. V radijskem delu hiše so nam razkazali različne studie, kjer nastajajo glasbene pravljice, radijske igre, odšli smo v arhiv, kjer hranijo tudi gramofonske plošče (hm, le kaj je to 🙂 ), spremljali v živo oddajanje programa Slovenija 1, spoznali znano voditeljico Evo Longyko Marušič, se snemali in nato poslušali sebe na radiju in še in še. Nato smo se kar po hodnikih pod zemljo odpravili še v televizijski del hiše, kjer smo videli, kje se sinhronizirajo vse risanke, ki jih gledamo na TV, kako so izgledale prve kamere, kako se postavljajo različne kulise oddaj, kako lahko voditelj stoji pred modrim ozadjem, na televiziji pa se pričara prekrasno ozadje za njim, in nenazadnje smo videli tudi poševni oder iz oddaje Vse je mogoče. Bilo je super!

Utrinke v fotografiji pa si lahko ogledate TUKAJ.