Naravoslovni dan – GOZD

V petek, 28. 10. 2016, smo imeli učenci drugih razredov naravoslovni dan – gozd jeseni. Šli smo v gozd v bližini šole. Ogledali smo si, kako je videti gozd jeseni in različne vrste dreves. Prepoznavali smo različne vrste listavcev, ki so bili jesensko obarvani. Precej listja je bilo že na tleh. Prav tako smo si ogledali iglavce in ugotovili, da njim iglice ne odpadejo. Poiskali smo živali, ki živijo na gozdnih tleh in ugotavljali, kje v gozdu živijo določene živali. Ko smo z voščenkami podrgnili po lubju dreves, smo na belem listu opazili, da imajo ena hrapavo, druga pa gladko lubje in da se med seboj razlikujejo. Na poti proti šoli smo nabrali še listje. V razredu smo nato rešili učne liste in razvrščali listje in plodove. Med šelestenjem listja smo uživali in izvedeli kar nekaj novih stvari.
Andreja Kogoj