Kulturni dan v I. triadi z gledališčem Fru – fru

V četrtek, 7. 1. 2016, so imeli učenci od 1. do 3. razreda kulturni dan. Tokrat je prišlo gledališče kar k nam v šolo. Obiskali so nas lutkarji iz gledališča FRU – FRU.
Zaigrali so igrico z naslovom Krtek Zlatko. Vsebina je bila zelo zabavna. Tudi lutke so bile zanimive. Po odigrani igrici so nam predstavili poklic lutkarja in različne lutke. Povedali so, iz česa so narejene in kako se z njimi igra oz. upravlja. Otroke je najbolj navdušila lutka z imenom Cene, ki je bila zelo velika in je neprestano zganjala razne norčije.
Ko so se otroci okrepčali z malico, je sledila delavnica. Vsak razred je imel svojega lutkarja mentorja, ki je otroke vodil skozi izdelavo lutke. Prav vsaka lutka, ki jo je vsak otrok izdelal sam, je bila originalna in unikatna. Vse dele lutke je moral namreč vsak izdelati in izrezati sam, nič ni bilo narejenega že v naprej. Tako so nastali kužki, krokodili, konji, mački, roboti, fantki in še mnoge druge lutke. Otroci so z velikim veseljem ustvarjali svoje lutke in jih na koncu s ponosom predstavili tudi ostalim. Seveda je bil pa največji užitek, ko so svojo lutko oživili in ji posodili svoj glas.

Tatjana Diaci

fru fru 3