Gozd so raziskovali učenci 7. razredov

V torek, 4. 10.,2016, smo imeli učenci sedmega razreda naravoslovni dan. Prvi dve uri smo bili v učilnici biologije. Tam smo reševali delovne liste, risali liste rastlin in prejeli navodila za v naprej.
Po malici smo se oblekli in odšli ven do bližnje kapelice, kjer smo s pomočjo v naprej naložene aplikacije določevali vrste rastlin in izpolnjevali dobljene delovne liste.
Po dveh šolskih urah smo se vsi premraženi vrnili v šolo, kjer smo dokončali naloge, ki jih zunaj nismo uspeli.
Ker so bile učiteljice zelo prijazne, so nam prinesle topel čaj, s katerim smo se lahko pogreli. Ostalo nam je še nekaj časa, zato smo naredili naravno barvilo. Že prej smo nabrali liste, ki smo jih v učilnici le še natrgali na manjše kose in z alkoholom vred zmešali, da se je alkohol obarval. Barvilo smo potem prelili čez filtrirni papir in počakali, da se posuši.
Naravoslovni dan je bil večini učencev všeč, drugi pa so bili veseli le enodnevne »pravice« do uporabe telefonov.