Vrtnarjenje z Medeno kraljico

V četrtek (27. 3.) in petek (28. 3.) nas je na šoli v okviru projekta Medgeneracijski mozaik Barje obiskala medena kraljica. Z učenci podaljšanega bivanja so pripravili urbani šolski zeliščarski vrt. Na treh gredicah so zemljo so prekopali, pognojili, posejali medovite rastline in jih zalili. V poznem poletju bodo rastline čebelam ponujale medičino in cvetni prah, v šoli pa bomo imeli prekrasen vrt, poln zdravilnih zelišč, začimbnic, dišavnic in okrasnih rastlin. Naložbo sofinancira Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj ter izvajanje projekta v okviru LAS Barje z zaledjem.
Nekaj mnenj učencev in učenk iz 1. b razreda:
»Sejali smo semena od rožic, da bo lepo in da bodo čebelice pobirale cvetni prah.« Ajda
»Gredico smo zgradili iz večjih kamnov. Posejana semena rožic smo zalili. Rastline potrebujejo vodo.« Judita
»Posadili smo semena od sončnic. V prekopano gredico smo položili gnoj.« Lan
»Rdeči črvički so koristni za zemljo. Prvič sem posadil sončnice. Iz njih pridobivamo olje.« Lars

Zapisala Petra Šibelja Gorše