Voščilo ob svetovnem dnevu učiteljev

Spoštovane sodelavke in sodelavci!

Pred 29 leti je UNESCO razglasil 5. oktober kot svetovni dan učiteljev z namenom, da bi poudaril poslanstvo učiteljev in njihove dosežke v vzgoji in izobraževanju.

Delo, ki ga opravljate, je plemenito poslanstvo, ki presega zgolj učenje podatkov ali varovanje otrok. Posredno ali neposredno spodbujate učence v šoli in otroke v vrtcu tudi k dobrim medvrstniškim odnosom, k sodelovanju, medsebojni pomoči. Pomagate jim razumeti njihova čustva, odkrivati njihova zanimanja in talente, spodbujate radovednost in ustvarjalnost.

»Učitelj, ki zna vzbuditi občutek za eno samo dobro dejanje, za eno samo dobro pesem, doseže več kot tisti, ki napolni naš spomin z množico podatkov, razvrščenih po imenih in oblikah.« (Johann Wolfgang von Goethe)

Letošnja osrednja tema svetovnega dneva učiteljev nosi naslov Učitelji v središču okrevanja pri izobraževanju, saj je UNESCO prepoznal pomembno vlogo učiteljev v času krize COVID-19.

Ob vašem prazniku vam iskreno čestitam in se vam zahvaljujem za trud, ki ga vlagate v izobraževanje in vzgojo mladih.

Sonja Bregar Mazzini