Trdno stoj! Spregovori!

28. septembra 2016 smo imeli čast prisostvovati prireditvi »Trdno stoj! Spregovori!«, ki je pod okriljem več soorganizatorjev potekal v koprski dvorani Bonifika. Z naše šole so se tega dogodka udeležili izbrani športniki preteklega šolskega leta – Maks Repar, Aljaž Sečnik, Sašo Dolinar, Nina Robar, Neli Schwarzmann, Zala Korenin in Zarja Sušnik.

Rdeča nit govorov je bila: Uprimo se nasilju in ustrahovanju med mladimi s kulturo medsebojnega spoštovanja.
Glavni govornik je bil Nick Vujičić. Sodelovali pa so še: dr. Maja Makovec Brenčič, dr. Milan Hosta, Nika Kljun, Plesna skupina Bolero, Zlatan Čordić (Zlatko), Filip Flisar, Miran Stanovnik, Dejan Zavec in drugi.

Vsi prisotni smo imeli kaj slišati in videti. Če imate le možnost, si oglejte posnetek dogodka, ki ga je prenašala RTV SLO 1. Naj omenim samo eno sporočilo glavnega govorca Nicka: »Nikoli se ne vdaj!«

Bizjak Branko

nick