Spet smo razveselili naše mamice :)

Kako pomembna je vloga ženske in mame v družbi in družini, vse pogosteje pozabljamo. Zato so dogodki, ki nas na to opominjajo, še kako dobrodošli. Na to so nas tudi letos opomnili učenci in zaposleni na Osnovni šoli Dobrova, ki so ob dnevu žena in materinskem dnevu pripravili prijetno prireditev OD SRCA DO SRCA. Prireditev se je odvijala v športni dvorani na Dobrovi, 18. marca 2016.
Po uvodnem pozdravu petošolke Eme Ribič, g. ravnatelja OŠ Dobrova Viljema Kovačiča in g. župana Občine Dobrova-Polhov Gradec Franca Setnikarja se je na odru v športni dvorani odvila prava šolska pomladna Zgodba, ki so jo vodili Rožle (Matevž Kastelic, 7. b), Pika (Hana Jakopin, 5. b) in Miha (Luka Pečan, 7. b).
V njej so se s svojimi akrobatskimi sposobnostmi predstavili članice in člani akrobatske skupine Bobri. S plesnimi točkami so se predstavili prvošolci (Poletje v školjki), tretješolci (Larina pesem), učenci 5. a (Singing in the rain) in Ekstreminčki – plesalke Plesnega društva Panorama (Zemlja pleše). Učenci 2. b in 4. b so med nas delili dobro voljo s prijetnim medrazrednim sodelovanjem – s Kekčevo pesmijo. S pevskimi talenti so nam polepšali popoldne učenci 2. a (Maček Muri), 5. b (Ne čakaj na maj), 4. a (Mambo Cubano), tretješolci (En hud pesjan je živel) ter otroški in mladinski pevski zbor pod vodstvom Jelice Mišić (Gremo mi po svoje).
Zelo energičen pa je bil premierni nastop pihalnega orkestra Dobrova-Polhov Gradec/GŠ Emil Adamič in otroškega pevskega zbora pod vodstvom zborovodkinje Maje Anžur Kajzer, katerega člani in članice so se tokrat prvič podali na oder in pokazali svoje znanje. Rekli so si »GREMO V KINO«, nam pa popoldne polepšali z venčkom treh pesmi: Kekčeva pesem, Bratovščina Sinjega galeba in Sreča na vrvici.
Prijetno vzdušje, glasba in lepe misli so v obiskovalcih pustile pozitiven vtis in ravno to je tisto, kar nas žene, da se trudimo tudi v bodoče. Do našega naslednjega snidenja naj vas spremljajo misli vseh nastopajočih: »RADI VAS IMAMO!«
Tadeja Prašnikar