ŠOLA NEKOČ – URA Z UČITELJICO HELENO POTOČNIK v 1. A IN B

Pri spoznavanju okolja smo se za nekaj časa preselili v preteklost – spoznavali smo življenje naših babic in dedkov, njihova domovanja in predmete, s katerimi so rokovali. Seveda smo se dotaknili tudi šole – kako je potekal pouk, kakšni so bili razredi in kakšne so bile šolske potrebščine.
O pouku v ne tako daljni preteklosti pa nam je pripovedovala učiteljica Helena Potočnik, ki je skoraj vso delovno dobo preživela na naši šoli. Otrokom je pokazala nekaj starih učbenikov, jim pripovedovala, kaj vse so se otroci učili v prvem razredu, kako je bila organizirana celodnevna šola in še in še. Poudarila je, da so se učili tudi lepopisja.
Otroci pa so bili najbolj navdušeni, ko so skupaj z gospo Heleno ugotavljali, da je učila mnoge njihove starše.
Z gospo Heleno smo preživeli zelo prijetno učno uro.

Učiteljice 1. razredov

bilo je nekoč 2