Sprejem prvošolčkov

1. septembra je 49 prvošolcev prvič prestopilo prag naše šole in že ob prihodu so jih toplo sprejeli letošnji devetošolci, ki so jih pospremili v avlo. Tam jih je z glasbeno točko pozdravil učenec Aljaž, nato pa jih je nagovoril učenec Matevž, ki jim je povedal, da so vstopili v »carsko« šolo, kjer so postali del naše velike šolske družine. Povedal jim je še, da je šola super, saj imamo nasmejanega ravnatelja, zabavne učiteljice in učitelje, prav tako pa nas niti kuharji in kuharice ne razočarajo. Nekaj tolažilnih besed je namenil še staršem, ki jih je verjetno stiskalo v grlu in so imeli vlažne oči. Poudaril je, da so učenci prijazni do prvošolcev, učiteljice pa znajo biti prave nadomestne mame.
Matevž je nato odhitel v svoj razred pozdravit razredničarko in sošolce, nekaj besed pa sta staršem in otrokom namenila gospod ravnatelj in gospod župan.
Preden so učenci odšli v svoje razrede, pa so drugošolci pod vodstvom gospe Maje zapeli venček pesmi.

Prvošolčke smo povprašali, kaj jim je bilo prvi šolski dan najbolj všeč. Povedali so naslednje:

• Zelo mi je bilo všeč, ko so peli. Lepo je bilo. (Zo)
  • Všeč mi je bil fant, ki je igral na saksofon. (Tijana)
  • Meni je bilo všeč, ker smo dobili sladkarije. (Nejc)
  • Meni je bilo najbolj všeč, ko smo delali miške. (Jure)
  • Všeč mi je bilo, ko so otroci peli. (Miha)
  • Všeč mi je bilo, ker so nas devetošolci odpeljali v garderobo in v razred. (Eva)
  • Všeč mi je bil glasbeni nastop. (Ana)
  • Všeč mi je bilo, ker smo dobili rutice. (Lovro)
  • Najbolj mi je bilo všeč, ko smo prišli v razred. (Cene)

Zapisali: Tatjana Diaci in Barbara Lušina