Predavaje o brezpilotnikih in dronih

Na šolo smo povabili letalskega nadzornika Petra Čičerova. S predavanjem nas je popeljal v zgodovino letalstva in njegov razvoj, predstavil zanimiv poklic nadzornika letalstva in možnosti zaposlovanja. Predstavil zakonodajo s področja brezpilotnikov in dronov. Ker je tudi modelar je predstavil prednosti in možnosti modelarstva in na modelu pokazal, kako brezpilotni zrakoplovi delujejo. Predstavil je sestavne dele in delovanje na modelu. Odšli smo tudi v športni dvorano, kjer je pokazal gibanje in letenje v praksi.
Na ogled je bilo nekaj brezpilotnih zrakoplovov. Prinesel je repliko šolskega helikopterja Slovenske policije v razmerju 1:6,5 (premer rotorja 1560mm), ki jo je s filigransko natančnostjo izdelal v šestih letih.
Učenci so spremljali predavanje z zanimanjem in tudi sami radi sodelovali z nekaj izkušnjami, ki jih imajo iz domačega okolja.
Ksenija Pišljar