Noč v knjižnici

Tudi letos smo učence 2. in 3. razredov, ki so se (po izboru razredničark) še posebej trudili pri branju, povabili k posebnemu dogodku – Noči v knjižnici.

Zbrali smo se v petek, 26. maja ob 19h, zaključili pa naslednje jutro. Kaj vse smo počeli v tej posebni noči, ki je kar dolgo trajala 🙂

In kaj si bodo otroci najbolj zapomnili, prav gotovo največ povedo njihovi vtisi:
Najbolj mi je bil všeč lov za zakladom. Dobili smo različne naloge, ki so nas vodile v različne prostore na šoli. Zaklad je bila velika škatla, v kateri so bile nagrade za srečelov. Dobila sem cd s pravljicami in 3 revije.
Maruša Otorepec, 3.b

Najbolj si bom zapomnila, kako smo našli zaklad, ki ga je z rokami čuval Kostko, ki pa se ga nismo čisto nič ustrašili. Fantje so mu morali celo umakniti roke – kosti, ki jih je imel na zakladu. Všeč mi je bilo tudi, ko smo pekli palačinke in delali obložene kruhke, to, da smo spali med knjigami ter poslušanje pesmic s škatlo za pripovedovanje – kamišibajem. Obiskala nas je tudi moja sestrična Ana iz 7. razreda, ki nam je prebrala pravljico o psičku.
Neli Božič, 2.a

Meni je bilo všeč na začetku, ko smo delali kazalke, lov za zakladom, ko smo poslušali pravljice iz knjige Čoharije, iz katere mi je bil najboljši moderni Povodni mož. Všeč mi je bila tudi igrica Hitro spremeni gibe, ki smo se jo igrali zunaj, preden smo šli domov. Zvečer nas je obiskala tudi učiteljica Vesna, ki nam je prinesla bombone.
Martin,2.a

Najbolj si bom zapomnila, da smo z učiteljico Barbaro Burjak pekli palačinke, spali na blazinah ter da smo se naslednje jutro, preden smo šli domov, igrali zunaj. Všeč mi je bilo, da smo brali različne knjige.
Žana, 2.b

Mi si bomo najbolj zapomnili lov za zakladom, kako smo pekli palačinke in delali obložene kruhke. Spali smo bolj malo, kdaj smo šli spat, pa raje ne povemo in naj ostane naša skrivnost. 🙂
Aneja, Vita, Tinkara in Nejc iz 3.a

Zbrala knjižničarka Zvonka Španger