KNJIŽNA ČAJANKA

Na naši šoli je postala že tradicija, da vsako leto za starše učencev prve triade pripravimo knjižno čajanko. Veseli smo, da je udeležba iz leta v leto večja, kar nam daje potrditev, da se starši zavedajo pomena družinskega branja. Tudi letos je bila udeležba številčna, tako da smo v tednu pred počitnicami pripravili kar dve čajanki.
Pogovor je tekel o tem, katere so prednosti branja in zakaj si je vredno vzeti čas za družinsko branje tudi če otroci že znajo brati sami, katere knjige so priljubljene v naših družinah, staršem pa smo predstavili tudi tiste novejše knjige, ki si zaslužijo še posebno pozornost.
Svojo čajanko pa so imeli tudi otroci. Ker jih je bilo veliko, so se razdelili v dve skupini. Nekateri so bili z učiteljico Barbaro Burjak, drugi  pa z učiteljico Petro Šibelja Gorše, pomagali pa so tudi starejši učenci: Nina Hanc, Matevž Kastelic, Klaudija Sečnik, Tjaša Požar in Manca Sečnik. Veseli nas, da so bili pripravljeni priti v šolo še v popoldanskem in večernem času.
Večer smo zaključili s posebnim presenečenjem – otroci so svoje starše razveselili z dvema igricama: Dobri zlobni volk ter Kdo je najmočnejši, ki so ju uspeli »natrenirati« v zelo kratkem času. Po aplavzu sodeč, so bili starši navdušen nad igralskimi talenti.
Veseli nas, da  branje v naših družinah zaseda pomembno mesto in  upamo, da se bomo ob dobrih knjigah družili spet naslednje leto. 🙂

Zvonka Španger