DECEMBRSKA PRESENEČENJA SO RAZKRITA

Pa so razkrita vsa štiri decembrska presenečenja. Otroci so jih nestrpno pričakovali in bili vedno znova navdušeni. Prvo presenečenje, ki je bilo razkrito, je bila KNJIŽNA ČAJANKA. V vsakem razredu smo pričarali praznično bralno vzdušje. Prižgali smo svečke in okrasili mize. Ob branju pravljic in zgodb so otroci srkali čaj ter se sladkali s piškoti in suhim sadjem, kot se za knjižno čajanko spodobi. Drugo presenečenje je bilo ZAMENJAM SOŠOLCE IN UČITELJICO. Za eno uro so se otroci med seboj pomešali. Sestavili smo 6 popolnoma novih razredov. V vsakem razredu je bilo nekaj prvošolcev, nekaj drugošolcev in nekaj tretješolcev. Vsak otrok je izžrebal barvo, ki je določila, v kateri razred mora. Na vratih razredov pa so bili nalepljeni medvedki z določeno barvo. Tudi učiteljice nismo ostale v matičnih razredih, ampak smo z žrebom dobile učilnico, ki nam je bila namenjena za tisto uro. Na začetku so bili nekateri otroci malo prestrašeni, saj niso vedeli, kaj jih čaka. Ob koncu, pa so bili videti prav zadovoljni, saj je vsaka učiteljica za tisto uro izbrala kaj posebej zanimivega. Nekje so otroci telovadili, drugje brali, delali okraske, imeli kviz… Za tretje presenečenje smo pripravili LOV ZA ZAKLADOM. Otroke so do zaklada vodili namigi, ki so jih morali najti. Skriti so bili po celi šoli. V vsakem razredu so bili otroci razdeljeni v 5 skupin. Vsaka skupina je morala rešiti eno nalogo. Če je nalogo uspešno rešila, so našli namig za naslednjo nalogo. Na koncu so prav vsi razredi našli skriti zaklad. Da pa iskalcev zaklada ni bilo po šoli preveč naenkrat, je vsako uro iskal zaklad drug razred. Kot zadnje presenečenje pa smo učiteljice otrokom zaigrale lutkovno igrico z naslovom Srečen božič, Matiček. Presenečenje smo poimenovali UČITELJICE LUTKARICE. Seveda smo morale učiteljice igrico »naštudirati«, zato smo imele prej nekaj vaj.
Glede na odzive otrok so vsa decembrska presenečenja dosegla svoj namen. S to tradicijo zato zagotovo nadaljujemo tudi v prihodnjem letu.

Andreja Mutec, Tatjana Diaci