Debatni turnir v Šempetru pri Novi Gorici

Na lanskoletni debatni akademiji WSDA v Sloveniji je prvak debate, žal nedavno preminuli, dr. Alfred C. Snider, rekel: »Besede imajo moč in lahko marsikaj spremenijo. Pametno jih uporabljajte, z njihovo pomočjo spremenite svet na boljše in dokažite, da so močnejše od orožja.«

Tudi na naši šoli menimo, da so debate dobra popotnica v svet odraslosti. Zato sta se v soboto, 23. januarja 2016, dve ekipi udeležili debatnega turnirja na Osnovni šoli Ivana Roba v Šempetru pri Novi Gorici. Pripravili smo argumentacije in negacije na debatno trditev “Alkohol bi morali prepovedati”. Na turnirju smo uživali, saj je omenjena debatna trditev aktualna in učencem, ki so razgledani, tudi blizu. Seveda so v večini primerov dobro zagovarjali ravno afirmacijo, kar pomeni, da se strinjajo s trditvijo. To pa predvsem zaradi zdravja in počutja ljudi. Pri negaciji so se najbolj dotaknili gospodarstva in kulture ter ugotavljali, da bi bilo potrebno narediti več v smislu kulture pitja alkohola. Ugotovili pa so tudi, da se vse začne z zgledom. Za tretji krog, ki se na turnirju imenuje impromptu, je bila določena debatna trditev “Podpiramo uvedbo “hore legalis” ob 21.00 uri za vse mlajše od 14 let”. Tudi v tretjem krogu so se učenci po enourni pripravi dobro znašli in odločno zastopali svoje argumente.

Se že veselimo naslednjega državnega turnirja, ki bo v Domžalah.

Utrinke z dogodka pa si lahko ogledate v naši fotogaleriji 🙂