DEBATERSTVO

Le kdo vsaj včasih rad ne debatira o vsakdanjih temah? Z debato zagovarjaš svoja stališča in poslušaš nasprotnikove argumente.
Debatni turnirji so za nas tudi v letošnjem šolskem letu aktualni. Tokrat smo se odpravili v Slivnico pri Mariboru, kjer smo debatirali v debatah impromptu, kar pomeni, da smo izvedeli debatne trditve šele tam. V vseh treh krogih smo imeli uro časa, da smo se na debato pripravili.
Bilo je zanimivo, teme so bile povezane z vrednotami. Prvi debatni krog smo zagovarjali trditev: »Laganje ni nikoli opravičljivo.« Drugi debatni krog smo zavračali trditev: »Denar, namenjen obdarovanju, bi morali nameniti revnim družinam in otrokom.« V tretjem debatnem krogu pa smo zagovarjali trditev, da bi morali biti nogometni in ostali športni klubi kaznovani za neprimerno obnašanje in izgrede svojih navijačev na tekmah.
Imeli smo se super, tako kot se imamo vedno. Prav tako smo pridobili nove izkušnje v debatah in se zavezali, da bomo vsakič boljši.
Mentorica: Ksenija Pišljar