Obisk turške veleposlanice

Čeprav smo v obdobju epidemije in v času šolanja na daljavo, smo imeli na naši šoli 9. 11. 2020 pomemben obisk. Obiskala nas je turška veleposlanica njena ekselenca Esen Altug, ki ima svojo rezidenco v naši občini na Selu.

Deveti november je dan, ko imajo v Turčiji navado posaditi drevo in njihova vlada se je odločila, da bodo tudi turški veleposlaniki po svetu zasadili drevesa v državah, kjer službujejo.

In tako je gospa Altug s svojo ekipo skupaj z ravnateljem Viljemom Kovačičem  in pomočnico naše šole Romano Novak Mlinar posadila hrast na zelenici pred športno dvorano pri OŠ Dobrova.

Veleposlanica si je ogledala še notranjost šole. Bila je navdušena nad pogoji, ki jih imajo naši učenci za učenje in druge šolske dejavnosti. Seveda je beseda stekla tudi o trenutnih zdravstvenih razmerah in skupna nam je bila želja, da se stanje čim prej normalizira in da se v šolske prostore zopet vrne otroški smeh.

Želimo si, da bo sadika zrasla v mogočno drevo, ki nas bo spominjalo na lep dogodek.

Zapisala: Romana Novak Mlinar