Naravoslovni dan: Rdeči križ in prva pomoč

V petek, 25. 9. 2015, smo imeli učenci 8. A in 8. B razreda naravoslovni dan. Ob 8.20 smo se zbrali v učilnici biologije. Prišli sta gospa Alenka Oven in njena hči Anamarija Oven, ki sta nam predstavili, kako ravnati v primeru poškodb.

Prvo šolsko uro smo imeli predstavitev Rdečega križa. To organizacijo nam je predstavila učiteljica kemije in biologije, ga. Tina Kolenc. Drugo šolsko uro smo imeli uvod v prvo pomoč s Power point predstavitvijo. Po malici smo se razdelili v 3 skupine. Prva skupina je odšla z gospo Alenko Oven in učili smo se oživljanja na plastični lutki, ki je nezavestna in ne diha. Druga skupina je odšla k Anamariji Oven. Pokazala nam je ožilje in kakšne barve kri prihaja iz določene žile. Razložila nam je tudi, kako damo nezavestnega človeka, ki diha, v bočni položaj in kako ustavimo kri pri večjih poškodbah. V tretji skupini sta nam učenca 9. razreda, Tanja Kržič in Matic Rihar, pokazala, kako se imobilizira komolec in zvit oz. zlomljen gleženj. Vsi smo te poškodbe po navodilih poskusili tudi oskrbeti. Za prvič smo se odlično odrezali.

Naš naravoslovni dan se je zaključil po razredih z reševanjem učnega lista. Učni list smo na koncu skupaj tudi preverili in ugotovili, koliko smo si zapomnili.

Manca Seliškar, učenka 8. a razreda